Letošní rok bude zlomový

Italové cítí nejistotu, nakupují a ukládají ve Švýcarsku zlato
Prosinec 22, 2016
Efektivní důchody
Březen 27, 2017

Letošní rok bude zlomový

Zlomový ve smyslu ohromného splasknutí největší světové bubliny. Tedy ono to nesplaskne, bude to totiž rána jako hrom.

Praskne bublina, která odstartovala v roce 1971 a vytváří se tak již více než 45 let. (mimochodem žádná měna v historii ještě nepřežila 46 let) V roce 1971 totiž zrušil prezident Nixon, ruku v ruce s americkou “soukromou” centrální bankou FED, zlatý standard.Od té doby centrální banky všech zemí můžou neomezeně tisknout peníze, aniž by měli tuto veličinu podloženou nějakou reálnou hodnotou. Co všechno bude postiženo? Budou to především dluhopisy, akcie, nemovitosti a samozřejmě i samotné peníze.

Za 45 let se dostal dluh USA na neuvěřitelných 20 bilionů dolarů. To je stav ke konci února roku 2017. A co je nejhorší, že Obamova vláda dokázala dluh, který se tvořil téměř 40 let, za svoje funkční období zdvojnásobit!

Toto samozřejmě vědí centrální bankéři, vědí to ekonomové a vlivní politici, vědí to podnikatelské špičky a jejich pobočníci. Všichni tito lidé jsou proti pádu měn pojištěni. Co ale dělají navenek a co hlásají obyčejným lidem? Vůbec nic! Protože není v jejich zájmu a v zájmu jednotlivých zemí, aby se o tom dozvěděli obyčejní lidé. Protože pokud ke krachu dojde, zaplatí ho vždy “obyčejní” lidé. Ti totiž mají většinu úspor v penzijních fondech, dluhopisech, investičních fondech a mnoha dalších produktech navázaných bezprostředně na DLUH.

Na trzích v současné době vidíme obrovské změny a ty největší změny jsou na drahých kovech. Tím jak se některé státy, investiční fondy, centrální banky zajišťují proti krachu nákupem zlata a stříbra, roste jeho hodnota. Zatím mírně, ale očekává se i zdvojnásobení cen.

Za první dva měsíce roku 2017 stoupla cena stříbra o 16,5%, čím se stříbro stalo absolutním vítězem ve zhodnocení. 

Moje rada tedy zní: Neotálejte a nakupujte investiční drahé kovy, protože zlato i stříbro jsou pojistkou proti ztrátě hodnoty peněz!! A to bude aktuální velice brzy…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *