Efektivní důchody

Letošní rok bude zlomový
Únor 28, 2017
5 zákonů zlata od George Samuela Clasona
Březen 31, 2017

Efektivní důchody

Také si kladete otázku, jak to bude s našimi důchody? Nebo, zda bude stát vůbec schopen za 10, 20, 30 let nějaký solidní důchod vyplácet? Jakou měnu budeme používat? Bude vůbec ještě koruna? A co Euro, přežije? Co bude stát dělat, až nebude mít dostatek prostředků na důchody? Jak jinak by šlo vlastní důchod vyřešit?

Otázek mě napadá hodně, ale tyto hlavní si v rychlosti rozebereme…. Stát je špatný hospodář, to není potřeba dlouho okecávat. Vzhledem k enormní spotřebě státu a špatnému hospodaření s „našimi“ penězi se dostáváme do obrovských problémů již dnes, natož za 10 a více let. Selhávají všechny záchranné mechanismy a rozumné řešení v podstatě neexistuje. Bohužel existuje řešení nerozumné (hlavně pro občany), které ale bude mít za následek okrádání normálních lidí. Ne že by se doteď občané o peníze neobírali, ale přicházejí nové metody a nestandartní opatření, které budou mít dopad také na naše důchody.

Před několika lety se jeden takový model podařilo aplikovat v Maďarsku a v Polsku. Tam to vyřešili „elegantně“ a rázně tím, že zrušili dluhopisovou složku v penzijním systému a v podstatě lidi okradli o cca 50% naspořených peněz. Penzijní fondy totiž nakupují do portfolia státní dluhopisy. Ty nejen že dnes prodělávají -1% ročně, ale hlavně jsou dobrým nástrojem na snížení státního dluhu. Zrušením těchto nakoupených dluhopisů totiž stát může umáznout část svého dluhu. Bohužel ten umazaný dluh vždy někdo zaplatí, v tomto případě občané a investoři do státních dluhopisů.

Proto by se každý měl zamýšlet nad svou budoucností a přistupovat k sobě samému a své rodině zodpovědně. Jedním z mála opravdu dobrých a ověřených řešení, je dlouhodobá pravidelná investice do zlata a stříbra. Odkládejte si měsíčně 10-15% z výplaty a budete mít to nejlepší penzijní spoření, které Vám zabezpečí dostatečné zhodnocení vašich prostředků a zachová Vám vysoký životní standart. Podívejte se, jak je to jednoduché:  http://goldenway.cz/zlate-sporeni/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *