7 etap vývoje každého impéria

„Stříbro je nepostradatelný, strategický kov nahraditelný pouze zlatem.“
Květen 11, 2017
Stříbro jako investice
Květen 22, 2017

7 etap vývoje každého impéria

Každé impérium prochází 7 etapami vývoje. Jedná se o dlouhodobý cyklus, který se podobá společenskému kyvadlu. To se pohybuje od kvalitních peněz k měně založené na množství a zase zpět ke kvalitním penězům. A tady je klíč: „Vždy to končí tím, že zlato přináší drtivou ránu znehodnoceným měnám.

  1. etapa: Země začíná s kvalitními penězi, které jsou buď zlato nebo stříbro a nebo jsou podloženy zlatem nebo stříbrem.
  2. etapa: Jak se země vyvíjí ekonomicky a sociálně, přidává více a více ekonomické zátěže do oblasti veřejného zájmu – rostou výdaje. (Narůstá vliv státu a s ním spojená byrokracie)
  3. etapa: S růstem ekonomického bohatství roste také politický vliv a zvyšují se výdaje na financování armády.
  4. etapa: Nakonec stát začne armádu značně využívat a výdaje explodují.
  5. etapa: Financování války okrádá obyvatele státu o bohatství pomocí znehodnocování jejich mincí obecnými kovy nebo nahrazením těchto peněz papírovou měnou. Ta může být vytvářena v neomezeném množství.
  6. etapa: S příchodem této nekryté měny se snižuje její kupní síla, což vnímají běžní lidé i finanční trhy. Tím se značně zvedají náklady na život – rostou ceny.
  7. etapa: Přichází masový ústup od měny do drahých kovů nebo jiných hmotných aktiv. Měna se hroutí a cena zlata a stříbra roste úměrně k množství peněz, které bylo vytvořeno. Tento proces přináší obrovské bohatství těm, kdo správně předvídali a vyměnili předem měnu za skutečné peníze – zlato a stříbro.

Souhlasíte se mnou, že jde o velice přesný popis toho, co se dnes děje? Nacházíme se v 6. etapě a brzy nastane etapa číslo 7. Dá se proto předpokládat výrazný nárůst cen zlata a stříbra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *