5 zákonů zlata od George Samuela Clasona

Efektivní důchody
Březen 27, 2017
„Stříbro je nepostradatelný, strategický kov nahraditelný pouze zlatem.“
Květen 11, 2017

5 zákonů zlata od George Samuela Clasona

PRVNÍ ZÁKON ZLATA
“ZLATO PŘICHÁZÍ RÁDO A V ROSTOUCÍM MNOŽSTVÍ K ČLOVĚKU, KTERÝ BUDE ODKLÁDAT ALESPOŇ DESETINU SVÝCH PŘÍJMŮ NA VYTVOŘENÍ BUDOUCÍHO MAJETKU SVÉHO A SVÉ RODINY.”
Jde o to, že pokud chcete začít investovat a vydělávat peníze, nejprve musíte mít co investovat. To znamená, že zlato opravdu přichází rádo a v hojném počtu k lidem, kteří ze svých příjmů určitou část odloží, aby ji později mohl zhodnotit. Pokud si budete pravidelně odkládat alespoň desetinu ze svého příjmu a budete ji moudře investovat, vybudujete si hodnotný majetek.

DRUHÝ ZÁKON ZLATA
“ZLATO PRACUJE PILNĚ A SPOKOJENĚ PRO MOUDRÉHO VLASTNÍKA, KTERÝ PRO NĚJ NAJDE VÝNOSNÉ MÍSTO A MNOŽÍ HO STEJNĚ, JAKO SVÁ STÁDA.”
Pokud chcete, aby se vaše zlato i nadále množilo, musíte pro to i vy něco udělat. Výhodou je, že vaše peníze neprotestují, ať s nimi děláte cokoliv. Proto se zaměřte na to, aby vaše zlato začalo pracovat pro vás a tím vám produkovalo další zlato. Ale pozor! Nezapomínejte při tom na první zákon a odkládejte alespoň desetinu z toho, co takhle vyděláte.

TŘETÍ ZÁKON ZLATA
“ZLATO SE DRŽÍ POD OCHRANOU OBEZŘETNÉHO VLASTNÍKA, KTERÝ HO INVESTUJE NA ZÁKLADĚ RAD LIDÍ, KTEŘÍ SE V TOM VYZNAJÍ.”
Převezměte odpovědnost za své zlato. Nebuďte lehkomyslný, zlato se přece drží moudrých. Na to, abyste se stali mistry ve shromažďování bohatství, se musíte učit od lidí, kteří v tom už mistři jsou. Nebojte se požádat o radu zkušenější. Častokrát vám rádi pomohou.

ČTVRTÝ ZÁKON ZLATA
“ZLATO VYKLOUZNE Z RUKOU ČLOVĚKA, KTERÝ HO INVESTUJE DO AKCÍ A PRO ÚČELY, VE KTERÝCH SE NEVYZNÁ, NEBO KTERÉ NESCHVALUJÍ TI, CO SE V TOM VYZNAJÍ.”
Zlato se vám v rukou dlouho neudrží pokud ho plánujete neuváženě utrácet nebo investovat do věcí, ve kterých se nevyznáte. Je to jakoby jste si chtěli svépomocí postavit dům, ale nemáte žádné technické zdatnosti.

PÁTÝ ZÁKON ZLATA
“ZLATO UTÍKÁ OD ČLOVĚKA, KTERÝ HO NUTÍ K NEREÁLNÝM VÝNOSŮM, NEBO TAKOVÉHO, CO SE ŘÍDÍ LÁKAVÝMI RADAMI PODVODNÍKŮ A INTRIKÁNŮ, PŘÍPADNĚ SE PŘI JEHO INVESTOVÁNÍ SPOLÉHÁ NA VLASTNÍ NEZKUŠENOST A ROMANTICKÉ TOUHY.”
Člověk, který chce své zlato zachovat, musí přemýšlet o možnostech, které se mu nabízejí. Nesmí zapomínat na moudrost zkušených a nesmí se nechat zlákat sladkými řečmi podvodníků, kteří slibují rychlé zbohatnutí. Stejně tak, nedržte své zlato v nevýnosných investicích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *